معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۲۹
1394/07/01
پيام رئيس محترم دانشگاه علوم پزشكي شهركرد به مناسبت روز جهاني بهداشت محيط
با عنايت به اينكه در تقويم فدراسيون بين المللي بهداشت محيط، روز 26 سپتامبر برابر با 4 مهرماه " روز جهاني بهداشت محيط" نام گرفته است . شعار امسال اين روز جهاني « كودكان آينده ما هستند، مراقب محيط زيست و سلامت آنها باشيد» نامگذاري شده است و همه ساله برنامه هايي در اين روز در سراسر جهان برگزار مي گردد. آينده سلامت جامعه بر پايه سلامت كودكان آن بنيان گذاشته شده است، اين در حالي است كه حساسيت آنها به عوامل آسيب رسان محيطي بيش از بزرگسالان بوده و بيشترين بهره را از كاهش آلاينده هاي محيطي خواهند برد.
در كشور ايران نيز مهندسي بهداشت محيط به عنوان يك فعاليت منسجم، قدمتي بيش از نيم قرن داشته و منشاء اثرات زيادي در ارتقاء سلامت جامعه به ويژه كودكان بوده است و روز جهاني بهداشت محيط مي تواند نقطه عطفي در برنامه¬هاي بهداشت محيط محسوب ¬شود و براي تحقق سلامت مردم و آماده سازي عمومي و جلب همكاري هاي بين بخشي و حمايت مسئولين باشد. همچنين وزير محترم بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي جناب آقاي دكتر هاشمي نيز با توجه به اهميت و جايگاه بهداشت محيط در جامعه امسال را سال بهداشت محيط نامگذاري نمودند.
اينجانب در پايان ، 4 مهرماه روز جهاني بهداشت محيط را به تمامي تلاشگران عرصه بهداشت محيط كه با تمامي كاستي ها ، كمبود ها و مشكلات، خدمت به مردم را برگزيده اند و براي دستيابي به سلامت عمومي احساس مسووليت مي كنند و با تحقيق و پژوهش در زمينه هاي بهداشت محيطي و شركت در فعاليت هاي اجرايي همچون بهسازي محيط، بازرسي مستمر از اماكن عمومي و مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي، كنترل بهداشتي آب و مواد غذايي و ... در دور افتاده ترين نقاط اين استان با مشكلات دست و پنجه نرم مي كنند، تبريك عرض نموده و برايشان آرزوي موفقيت و تندرستي را از خداوند متعال خواهانم، اميد است در سايه تلاش شما بزرگواران، همچون گذشته شاهد ظهور افقهاي نوين علمي در ارتقاء بهداشت محيط و سلامت جامعه باشيم.
تعداد بازدید:
35
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/06/28
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal