معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۵/۲۱
1393/08/11
خدمات بهداشت دهان و دندان در قالب برنامه دندانپزشك خانواده و بيمه روستايي رايگان به گروه هدف ارائه مي‌گردد

دكتر اردشير كبيري افزود: گروه هدف در اين برنامه شامل كودكان زير 14 سال،‌ زنان باردار و مادران شيرده تا يكسال پس از زايمان مي‌باشند.
به گفته وي،‌ در اين برنامه متقاضيان با ارائه دفترچه بيمه روستايي از خدمات مذكور منتفع مي‌شوند.
وي با بيان اينكه، دستورالعمل اجراي اين برنامه در مهرماه از سوي وزارت متبوع به معاونت بهداشتي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور ابلاغ و از ماه آينده پس از انجام تفاهم نامه‌هاي مربوطه با بيمه خدمات درماني در مراكز بهداشت منتخب دانشگاه‌ها ارائه مي‌شود افزود: در همين راستاي جلسه توجيهي با حضور مسئولين بهداشت دهان و دندان شبكه‌هاي شهرستان‌هاي هفتگانه و مسئولين ستاد در تاريخ 11 آبان ماه جاري در محل سالن جلسات مركز بهداشت استان برگزار گرديد.
دكتر كبيري گفت: در راستاي اجراي برنامه در سطح مراكز بهداشتي منتخب استان، تامين امكانات مورد نياز براي تجهيز و استقرار دندانپزشكان در اين مراكز در حال انجام مي‌باشد.
وي اضافه كرد: خريداري 30 هزار وارنيش فلوريد تراپي و تقسيم آن متناسب با جمعيت هر منطقه و توزيع 13هزارو 500 مسواك انگشتي براي كودكان زير دو سال از جمله اقدامات انجام شده در مدت ابلاغ دستورالعمل برنامه است.
مسئول واحد سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد با اشاره به اينكه، در اين برنامه سه گروه هدف تعريف شده است كه هر كدام با توجه به نيازشان خدمات دريافت مي‌نمايند تصريح كرد: گروه زير 6 سال خود به دو گروه صفر تا دو سال و 2 تا 6 سال دسته بندي مي‌شود كه در دسته 2 تا 6 سال علاوه بر ارائه آموزش به مادارن و توزيع مسواك انگشتي وارنيش فلورايد تراپي نيز براي آنان انجام مي‌شود.
وي،‌ انجام وارنيش فلورايد تراپي، سيلانت تراپي و در صورت لزوم جرم گيري را از خدمات ارائه شده به زنان باردار و مادارن شيرده تا يكسال پس از تولد نوزادشان عنوان كرد و افزود: براي ارائه هركدام از اين خدمات ميانگيني زماني و برآورد هزينه صورت گرفته است.

تعداد بازدید:
27
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/05/21
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal