معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۵/۱۴
1394/05/05
دوره آموزشي فلوشيپ مديريت شبكه بهداشتي و درماني ويژه مديران و معاونين بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد آغاز شد
دكتر عبدالمجيد فدايي،‌هدف از برگزاري اين دوره آموزشي را افزايش مهارت علمي و فني و اجرايي مديران شبكه ها در جهت برنامه تحول نظام سلامت در بخش بهداشت و در نهايت استفاده كمي و كيفي از خدمات سلامت در سطح شهرستان ها عنوان كرد.
وي افزود: پيرو برنامه تحول نظام سلامت در بخش بهداشت كه از ابتداي سال 93 به دانشگاه هاي علوم پزشكي ابلاغ شد، ‌ارتقاء‌ سطح علمي مديران حوزه سلامت به عنوان يكي از بسته هاي آموزشي پروژه هاي تحول در نظر گرفت شده است كه در همين راستا در گام اول، برگزاري دوره آموزشي فلوشيپ مديريت شبكه هاي بهداشتي و درماني از نيمه دوم سال گذشته در تهران برگزار شد و بدنبال آن آموزش معاونين بهداشتي و فني و اجرايي ،‌ مديران و روسا شبكه شهرستان ها در سراسر كشور برگزار مي گردد.
به گفته وي، ‌برنامه ابلاغ شده از سوي وزارت متبوع به شكل قطب بندي استان ها با مديريت يك استان برگزار مي گردد كه در اين دوره آموزشي نيز استان هاي چهارمحال و بختياري، ‌يزد، كاشان و اصفهان با مديريت دانشگاه علوم پزشكي اصفهان بعنوان همكار معرفي شده اند.
وي افزود: در اين دوره كه به مدت دو روز از سي و يكم تيرماه لغايت يكم مردادماه جاري در سالن جلسات مركز بهداشت استان برگزار مي گردد،‌ شركت كنندگان علاوه بر آشنايي با شاخص ها و روشهاي توزيع مبتني بر نياز منابع به مناطق مختلف جغرافيايي و ‌مديريت دارو در جريان اصلاحات در سازمان هاي بهداشتي قرار خواهند گرفت.
وي، مديريت سلامت در بلايا و فوريت ها و پيشگيري از صدمات و ارتقاي ايمني را از ديگر مباحث مطرح شده در اين دوره آموزشي عنوان كرد و افزود: آموزش فلوشيپ مديريت شبكه هاي بهداشتي و درماني شامل نه دوره دو روزه است كه همزمان با ساير دانشگاه هاي علوم پزشكي با سرفصل آموزشي و اساتيد ثابت برگزار مي گردد.
تعداد بازدید:
43
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/05/14
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal