معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۴/۱۲
1394/04/29
كميته ي دانشگاهي آنفولانزا تشكيل شد.

در اين جلسه نمايندگاني از ادارات مرتبط من جمله سازمان حفاظت محيط زيست ، سازمان آموزش و پرورش ، اداره كل دامپزشكي استان ، بيمارستان آيت الله كاشاني ، معاونت سياسي ، امنيتي استانداري و .... حضور داشتند.
در ابتداي جلسه دكتر فدايي « سرپرست معاونت بهداشتي و رئيس مركز بهداشت استان» ضمن خيرمقدم به مدعوين و آرزوي قبولي طاعات و عبادات و تبريك پيشاپيش عيد سعيد فطر به كليه اعضاء حاضر در جلسه ، هدف از تشكيل اين جلسه را ارايه گزارشي از وضعيت آنفلوانزا با تاكيد بر آنفلوانزاي پرندگان كه در بعضي از استان ها مواردي گزارش شده بيان نمودند
در ادامه محسن آذري پور« مسئول گروه پيشگيري و مبارزه با بيماريهاي معاونت بهداشتي » گزارش وضعيت بيماري كوروناويروس در دنيا وكره جنوبي رابيان وتاكيد داشتند با توجه به موارد مثبت گزارش شده از عربستان و مسافرت زائرين ايراني به عتبات عاليات خواستار اماده باش بودن كليه فضا هاي ايزوله تنفسي با فشار منفي ، تقويت مراقبت بيماريها ي حاد تنفسي ، آموزش اصول كنترل عفونت و رعايت موازين حفاظت فردي توسط پرسنل بهداشتي درماني در بيمارستانها شدند و در ادامه مصوبات صورتجلسه قبلي قرائت گرديد و بعد از بحث و تبادل نظر پيرامون مسائل مطرح شده توسط اعضاء كميته موارد ذيل به تصويب رسيد .
1. با توجه به گزارشي از موارد آنفلوانزاي پرندگان در بعضي از استان ها با توجه به اهميت اين موضوع مقرر گرديد دستورالعمل طبخ و استفاده از محصولات دامي براي بيمارستانها و رستوران ها ارسال گردد .
2. مقرر گرديدبرآورد واكسن آنفلوانزا از طريق مشاركت اعضاء‌ صورت پذيرد تا واكسن در اسرع وقت در اختيار پرسنل دست اندركار و در تماس با بيمار براساس دستورالعمل قرار گيرد
3. مقرر گرديد مكاتبه و پيگيري مجدد در خصوص تجهيز اتاق هاي ايزوله تنفسي با فشار منفي با رياست محترم دانشگاه صورت پذيرد. .
4. مقرر گرديد جواب آزمايشات PCR از طريق سيستم پيام در اختيار پزشك معالج بيمار قرار گيرد .
5. مقرر گرديد فرم موارد شبه آنفلوانزا توسط پزشكان محترم تكميل و به ديده ور تحويل گردد .
6. مقرر گرديد آموزش و اطلاع رساني به صورت مستمر و از طريق سيستم پيامكي صورت پذيرد .
7. مقرر گرديد فلوچارت مربوط به سير بيماري و همچنين درمان بيماري مجدداً در اختيار كليه پزشكان شاغل در بيمارستانها و كلينيك ها مراكز بهداشتي درماني و مركز مديريت حوادث و فوريت هاي استان قرار گيرد .
8. مقرر گرديد كليه بيمارستانها در خصوص دپوي داروي ضد ويروسي، محيط uTM و تجهيزات حفاظت فردي جهت پذيرايي بيماران آمادگي كامل داشته باشند0

تعداد بازدید:
41
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/04/12
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal