معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۵/۲۰
1394/04/02
دومين جلسه كميته هماهنگي اطلاع رساني هفته پيشگيري اعتياد برگزار شد

معاون اجرايي مركز بهداشت استان، در اين جلسه با اشاره به ضرورت پرداختن به وضعيت اعتياد در جامعه و ارائه راهكارهاي پيشگيرانه و بهبود شرايط كنوني معتادين و كمك به ترك اعتياد آنان افزود: اعتياد به عنوان يك تهديد جدي و زمينه ساز بروز بيماريهاي خطرناك و انوع سرطان‌ها بشمار مي رود.
دكتر عليمراد سليميان، آموزش پيشگيري از اعتياد را سرمايه گذاري براي دست يافتن به جامعه اي سالم و پويا دانست و افزود: هزينه آموزش در قبال هزينه‌هاي تحميلي به دولت براي درمان بيماري‌ها قابل قياس نيست.
وي اضافه كرد: آنچه كشور به آن نيازمند است با صدور و ابلاغ دستورالعمل بدست نخواهد آمد بلكه بايد با برنامه ريزي و انجام اقدامات كارشناسانه و مستمر در صدد تحقق اهداف تعريف شده بود.
كارشناس مسئول واحد بهداشت روان معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي استان نيز در اين جلسه با اشاره به كاهش ميانگين سن مصرف كنندگان مواد مخدر و اعتيادآور در كشور بيان داشت: بايد آموزش بعنوان يكي از ابزارهاي مهم و كارآمد در امر پيشگيري، از سنين كودكي مورد توجه قرار بگيرد.
مصطفي شاكري، از اقدام معاونت بهداشتي دانشگاه جهت صدور كارت پيشگامان مبارزه با دخانيات ويژه كودكان در استان خبر داد و افزود: با وارد نمودن كودكان در گروه مخاطبين برنامه‌هاي آموزشي ضمن تربيت افرادي سالم ، در جهت ارتقاء‌ سطح سواد سلامت جامعه و ترويج فرهنگ پيشگيري از مخاطرات سلامتي اقدام خواهد شد.
مديرمركز روابط عمومي و اطلاع رساني دانشگاه علوم پزشكي، در ادامه اين جلسه از افتتاح پارك بدون دخانيات درمركز استان خبر داد و افزود: با انجام اين حركت نمادين ضمن حساس نمودن مردم شريف استان نسبت به ضرورت رعايت حقوق شهروندي، محيط امن و سالم براي تفريح خانواده و سرگرمي جوانان و نوجوانان در پارك ها فراهم مي گردد.
عباس بحريني اظهار داشت: مراسم افتتاح پارك بدون دخانيات، دهم تيرماه جاري با حضور مسئولين استاني، نمايندگان تمامي ادارات متولي تامين و حفظ سلامت و اقشار مختلف مردم در محل پارك جانبازان شهركرد برگزار مي شود.
گفتاني است،‌ در ادامه اين جلسه شركت كنندگان با ارائه پيشنهادات و نقطه نظرات خود پيرامون برنامه‌هاي اطلاع رساني هفته پيشگيري از اعتياد براي همكاري هرچه بهتر با دانشگاه علوم پزشكي استان به عنوان متولي اصلي برگزاري ويژه برنامه‌هاي هفته مذكور اعلام آمادگي كردند.
بر اساس اين گزارش،‌ پنجم لغايت دوازدهم تيرماه به عنوان هفته پيشگري از اعتياد نامگذاري و شعار روز جهاني مبارزه با مواد مخدر در سال جاري «بيايد زندگي، اجتماع و هويتمان را بدون مواد بسازيم» انتخاب شده است.

تعداد بازدید:
29
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/05/20
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal