معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۵/۲۳
1393/12/11
كميته استاني مدارس مروج سلامت تشكيل جلسه داد

گفتني است، ‌اين جلسه در تاريخ دهم اسفندماه جاري در سالن جلسات مركز بهداشت استان تشكيل و ضمن بررسي وضعيت موجود مدارس مروج سلامت و مشكلات و ارائه راهكار در خصوص رفع مشكلات ايمني و سلامت محيط در خصوص ايجاد انگيزه جهت فعاليت موثرتر مديران اين مدارس تصميم گيري شد.
كارشناس مسئول بهداشت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي، در اين جلسه از فعاليت 312 مدرسه مروج سلامت در سطح استان خبر داد و افزود: 235 مورد از اين مدارس در مناطق شهري و مابقي در سطح روستاها فعال مي‌باشند.
به گفته مسعود افضل، 118 مورد از اين مدارس در شهرستان شهركرد، 53 مورد در شهرستان بروجن، 27 مورد اردل ، 35 مورد در فارسان و 40 مورد در لردگان و 25 مورد در شهرستان كيار و 14 مورد در در شهرستان كوهرنگ فعال مي باشند.
وي، در خصوص نحوه انتخاب مدارس مروج سلامت بيان داشت: اين مدارس در مقاطع ابتدايي و راهنمايي"متوسطه اول" از طريق آموزش و پرورش اداره كل استان با در نظر گرفتن مديران و كاركنان علاقه مند جهت فعاليت در اين حوزه، مدارس داراي مراقب بهداشتي و مشاور بهداشت روان و مدارسي كه به لحاظ ايمني و بهداشت محيط در وضعيت مطلوبي به سر مي‌برند انتخاب مي‌شوند.
افضل گفت: بر اساس مصوبات اين جلسه،‌20 درصد مديران مدارس فعال مروج سلامت توسط آموزش و پرورش مورد تقدير قرار خواهند گرفت، همچنين ساعات ورزش در برخي مدارس منتخب افزايش مي يابد.
وي تصريح كرد: در اولويت قرار گرفتن مدارس مروج سلامت جهت تخصيص اعتبارات لازم براي انجام تعميرات اساسي مدارس توسط اداره نوسازي و توسعه مدارس و تشكيل دومين جلسه كميته پيش از بازگشايي مدارس در سال تحصيلي 95-94 از ديگر مصوبات اين جلسه است.
در ادامه اين جلسه افضل، بر تشكيل كميته مروج سلامت با تركيبي كه بر اساس دستورالعمل اجرايي از سوي وزارت ابلاغ شده است در مدارس تاكيد كرد و افزود: كميته‌هاي شهرستاني و مدارس بايد تقويت و با قدرت به وظايفشان عمل نمايند.
به گفته وي، در همين راستا آموزش مديران مدارس مروج سلامت با جديت در حال پيگيري است.

تعداد بازدید:
31
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/05/22
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal