معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۴/۱۸
1393/11/27
كارگاه "بيماريابي، پيشگيري و درمان بيماري سل با مشاركت داوطلبين سلامت" برگزار شد

مدير گروه ستاد گسترش معاونت بهداشتي اين دانشگاه، هدف از برگزاري كارگاه را ارائه بسته آموزشي سل به داوطلبين سلامت و استفاده از پتانسيل بالقوه اين عزيزان جهت انتقال آموزش لازم به خانوارها و گروه‌هاي هدف و كمك به كنترل و كاهش موارد ابتلا به بيماري سل در استان عنوان كرد.
دكتر محسن آذري پور در ادامه تصريح كرد:بيماري سل از جمله بيماري هاي قديمي در سيستم بهداشتي و درماني كشور است كه علاوه بر ايجاد مشكلات عديده از جمله از كارافتادگي فرد و مدت زمان طولاني درمان هزينه‌هاي زيادي بر جامعه تحميل مي‌نمايد.
وي، با بيان اينكه بخشي از برنامه هاي مختلف آموزشي همه ساله از طريق آموزش داوطلبين به صورت آبشاري به گروه مخاطب ارائه مي‌گردد افزود: در سال جاري ۴ كارگاه آموزشي با حضور داوطلبين سلامت و مشاركت مركز مديريت حوادث ، سازمان انتقال خون و واحدهاي گروه سلامت خانواده و مبارزه با بيماري‌هاي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي استان برگزار شده است.
كارشناس گسترش و مسئول برنامه داوطلبين سلامت استان نيز در اين كارگاه گفت: يكي از مهمترين راهكارهاي مبارزه و كنترل بيماري سل اطلاع رساني و آموزش عموم مردم در زمينه علائم، راهكارهاي انتقال، اقدامات پيشگيري از بيماري و تشخيص و درمان به موقع و صحيح بيماران مي‌باشد.
سودابه خرميان در خصوص نقش رابطين سلامت محلات اظهار داشت: بر اساس نتايج تحقيقات، آموزش چهره به چهره و آموزش در بين گروه‌هاي همسان،‌موثرترين روش براي اطلاع رساني مطالب بهداشتي به عموم جامعه بوده و برگزاري جلسات متعدد و كم جمعيت كه افراد در حين جلسات به بحث و تبادل نظر و انتقال تجربيات پرداخته و در ضمن مباحث ، نكات آموزشي به آنها ارائه شود اثر بخش تر مي باشد.
وي تصريح كرد: در همين اين راستا معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي از طريق تشكيل جلسات و كارگاه‌هاي آموزشي براي اقشار مختلف در سطوح مديريتي و اجرايي اقدام به توسعه فعاليت‌هاي آموزشي خود مي نمايد.
خرميان، در ادامه از رابطين سلامت خواست با پيگيري برنامه‌هاي آموزشي سيستم بهداشت و درمان را در امر ارتقاء سطح سواد سلامت جامعه ياري نمايند.

تعداد بازدید:
56
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/04/18
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal