معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۵/۲۱
1393/09/11
كميته دائمي سلامت رواني اجتماعي، اعتياد و الكل در مركز بهداشت استان برگزار شد.

مصطفي شاكري در ادامه به تشريح مصوبات جلسه گذشته اين كميته پرداخت و افزود: ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته در راستاي تحقق مصوبات و حضور فعال اعضا مي‌تواند موجب اتخاذ تصميمات و تدوين برنامه‌هاي جامع در زمينه حل مشكلات،‌ اجتماعي،‌ رواني و حوزه سلامت مردم استان شود.
وي اظهار داشت: اين كميته در سال گذشته جلسات خود را ماهانه و در سال جاري پيگيري مصوبات و دستورالعمل‌هاي ابلاغي را هر دو ماه يكبار با حضور اعضا مورد بررسي قرار مي‌دهد.
شاكري هدف از تشكيل اين كميته را ارتقاء سطح سلامت روان در سطح جامعه و جلب همكاري دستگاه هاي مرتبط با سلامت روان در امر افزايش بهداشت روان و كاهش اعتياد ، خودكشي و ناهنجاري‌هاي اجتماعي اقشار مختلف مردم عنوان كرد.
به گفته وي، آخرين نشست اعضاي كميته استقرار سند ملي سلامت روان استان روز شنبه با حضور معاون بهداشتي،‌ كارشناسان مركز بهداشت استان و ادارات درون بخشي همچون معاونت غذا و دارو و معاونت درمان و ادارات بين بخشي من جمله نمايندگاني از ادارات آموزش وپرورش، نيروي انتظامي، استانداري، سازمان تبليغات اسلامي، سازمان بهزيستي، اداره كار تعاون و رفاه اجتماعي ومعاونت هاي اجتماعي و برنامه ريزي استانداري و ... در محل سالن جلسات مركز بهداشت استان برگزار شد.
شاكري، انجام مكاتبه لازم با پايانه‌هاي مسافربري در خصوص آموزش پيشگيري از اعتياد و الكل براي رانندگان ، تاكيد بر ارائه آمار موارد خودكشي از طريق بيمارستان‌هاي آيت اله كاشاني و هاجر(س) شهركرد و شبكه‌هاي بهداشتي و درماني به صورت ماهيانه به مركز بهداشت استان را از مصوبات اين جلسه عنوان كرد.
وي،‌ با اشاره به توزيع متادون در مراكز ام ام تي بر لزوم ارائه آموزش‌هاي لازم به دريافت كنندگان خدمات اين مراكز و خانواده‌هاي آنان و دور از دسترس كودكان قرار دادن اين دارو تاكيد كرد و اذعان داشت: با توجه به ممنوع بودن توزيع متادون در عطاري‌ها ضمن جلوگيري از اين اقدام با متخلفين برخورد مي‌گردد.

تعداد بازدید:
22
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/05/21
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal