معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۵/۱۶
1393/09/04
كارگاه آموزشي " پيشگيري و كنترل بيماري ايدز" در مركز بهداشت استان برگزار شد.

كارشناس مسئول بيماري هاي واگير معاونت بهداشتي دانشگاه در خصوص برگزاري كارگاه آموزشي " پيشگيري و كنترل بيماري ايدز" گفت: اين كارگاه يك روزه با هماهنگي اداره كل آموزش و پرورش استان و در راستاي آموزش پيشگيري ، ‌كنترل و شناسايي راه‌هاي انتقال بيماري  ايدز با حضور ۵۰ مشاور شاغل در ادارات آموزش و پرورش برگزار گرديد.
دكتر شهلا شهرجردي گفت: با اشاره به اهميت آموزش در سنين پايين و در ارتباط بودن مشاوران شاغل در مراكز آموزشي با حجم بالايي از مخاطبان و  خانواده هاي دانش آموزان اين كارگاه در تاريخ بيست و ششم آبان ماه در محل سالن اجتماعات معاونت بهداشتي برگزار شد.
به گفته وي، اگر چه اين كارگاه امسال براي اولين بار براي اين قشر از مخاطبان برگزار گرديده است اما در سالهاي گذشته دوره‌هاي آموزشي متعددي در اين خصوص براي دبيران زيست و مربيان بهداشتي مدارس برگزار شده است.
دكتر شهرجردي بر لزوم آگاه سازي خانواده‌ها از عوامل تهديد كننده سلامت فرزندانشان تاكيد كرد و اذعان داشت: بيماري ايدز از جمله بيماري‌هايي است كه متاسفانه در سالهاي اخير شاهد رشد چشمگير آمار مبتلايان به اين بيماري هستيم لذا اطلاع رساني از راه هاي انتقال و حساس سازي والدين نسبت به آن ضروت دارد.
وي تصريح كرد: بررسي نشان مي دهد ميانگين سن مبتلايان به ايدز در كشور به سنين ۱۵ تا ۲۴ سال كاهش داشته است و اين امر زنگ خطري براي متوليان امر آموزش، سلامت، خانواده‌ها و حتي خود افراد براي رعايت نكات ايمني و پرهيز از در معرض خطر بيماري قرار گرفتن است.

تعداد بازدید:
20
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/05/16
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal