معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۵/۲۲
1393/08/25
برگزاري كارگاه سه روزه " مهارت فرزند پروري" در مركز بهداشت استان

مصطفي شاكري افزود: در اين كارگاه سه روزه كارشناسان بهداشت روان و سلامت خانواده ضمن فراگيري آخرين يافته هاي علمي و پژوهشي و بررسي شيوه هاي صحيح فرزند پروري و كسب مهارت‌هاي زندگي با حضور در مراكز بهداشتي و درماني محل خدمت خود اين آموخته‌ها را به صورت آبشاري جهت گروه هدف كه عمدتا مادران هستند ارائه مي نمايند.
به گفته وي،‌ به زودي كارگاهي نيز با همين عنوان با حضور كليه پرسنل، به ويژه پرسنل واحد بهداشت خانواده و مبارزه با بيماري‌ها ،‌كارشناسان بهداشت روان و بهورزان شاغل در شبكه و مراكز بهداشتي درماني تابعه برگزار مي‌گردد.
شاكري، ‌تحليل رفتار كودكان، ‌ارتباط موثر با كودك،‌ مديريت رفتارهاي نا مناسب و موقعيت هاي دشوار،‌مراقبت و نظارت بر روابط و موقعيت هاي چالش برانگيز را از مباحث مطرح شده در اين كارگاه عنوان كرد.
وي، با بيان اينكه در كنار سرمايه گذاري انساني و اقتصادي سرمايه اجتماعي از جايگاه ارزشمندي در كسب مهارت‌هاي زندگي و سلامت همه جانبه فرد برخوردار مي باشد افزود: پرورش فرزنداني مسئوليت پذير با ويژگي‌هاي انساني تضمين كننده توسعه و سلامت يك جامعه است.
شاكري، كسب مهارت‌هاي فرزند پروري را از لازمه‌هاي داشتن يك برنامه متناسب با ويژگي هاي فردي فرزندان دانست و افزود: در همين راستا ، معاونت بهداشتي دانشگاه در بازه‌هاي زماني اقدام به برگزاري دوره هاي آموزشي جهت اقشار مختلف مي نمايد.
معاون بهداشتي دانشگاه، در اين كارگاه بر لزوم بهره مندي مستقيم و غير مستقيم همه اقشار مختلف از نتايج علمي و دستاوردهاي كارگاه‌ها و همايش‌هاي علمي تخصصي تاكيد كرد.
دكتر عبدالمجيد فدايي در ادامه ضمن اظهار خرسندي از توجه متوليان سلامت به مقوله سلامت روان و توجه به رشد بعد معنوي افراد افزود: مسائل مختلفي از جمله ذات و سرشت انسان،‌ ژنتيك و خانواده بر كيفيت زندگي اثرگذار مي‌باشد.
وي، در اين ميان به نقش عمده تربيت خانوادگي در دوران كودكي افراد اشاره داشت و ‌جايگاه خانواده را در تربيت فرزندان بسيار مهم دانست .
دكتر فدايي خاطر نشان كرد: امروزه در جامعه با يكسري ناهنجاري‌هاي اجتماعي رو به رو هستيم كه ريشه خيلي از آنها به مسائل ساده و پيش پا افتاده اي برميگردد كه در زمان و به طور مناسب به آن پرداخته نشده است.
وي، عدم توجه والدين و اختصاص وقت كافي براي بودن در كنار فرزندان و رسيدگي به امور جسمي ، روحي و عاطفي آنان ،‌الگو پذيري كودكان از رفتارهاي غلط والدين،‌ تشنج و عدم احترام بين اعضاي خانواده را از علل سخت شدن تربيت صحيح فرزندان عنوان كرد.
دكتر فدايي ادامه داد: از سوي ديگر گستردگي رفتارهاي اجتماعي و تعاملات و دسترسي به فضاهاي مجازي و اينترنتي و عدم تسلط والدين به ابزارهاي پيشرفته ارتباطي، تاثير پذيري كودك از محيط بيرون خانواده را دوچندان نموده است.
معاون بهداشتي دانشگاه و رئيس مركز بهداشت استان اظهار داشت: براي انجام هرگونه اقدام جدي براي بهبود وضعيت تربيتي فرزندان و مهارت افزايي در مديريت خانواده بايد توجه به معنويت و ايمان را در راس امور قرار داد.
دكتر فدايي با بيان اينكه، اولين سطح ارتباط كودك با خانواده است افزود: با برنامه ريزي و سرمايه گذاري مناسب خانواده‌ها مي توان تاثير پذيري فرزندان از عوامل نابه هنجار محيطي را به حداقل رسانده و به يك خانواده متعالي دست يافت.

تعداد بازدید:
20
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/05/22
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal