معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۵/۲۵
1393/08/21
وضعيت بهداشتي درماني شهرستان اردل بررسي شد

گفتني است،‌ تجهيز مراكز بهداشتي و درماني،‌ تامين نيروي انساني به ويژه پزشك و افزايش تعداد آمبولانس‌ مراكز بهداشتي و درماني از مطالبات فرماندار اين شهرستان از مسئولين دانشگاه علوم پزشكي بود كه معاون بهداشتي دانشگاه با اشاره به بهبود وضعيت حضور پزشك در مراكز بهداشتي و درماني شهرستان‌هاي تابعه اظهار اميدواري كرد اين روند همچنان ادامه پيدا كند.
دكتر فدايي ادامه داد در صورت تامين آمبولانس از سوي وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشكي و تخصيص تعدادي از آنها به دانشگاه علوم پزشكي شهركرد متناسب با نياز مراكز آمبولانس در اختيارشان قرار خواهد گرفت.
بازديد از مراكز بهداشتي و درماني منطقه ميانكوه از ديگر برنامه‌هاي معاون بهداشتي دانشگاه در سفر به شهرستان اردل بود كه طي اين بازديد مراكز بهداشت و خانه هاي بهداشت تابعه چلدان و ضميمه شليل و سرخون مورد بازديد قرار گرفت.
در ادامه اين بازديد جلسه اي با حضور بخشدار ميانكوه در محل بخشداري تشكيل و مشكلات بهداشتي و درماني اين بخش مطرح گرديد .
رفع مشكل كمبود پزشك ،‌تبديل شدن مركز شبانه روزي سرخون به مركز درجه يك و اختصاص آمبولانس مجهز به اين مركز ،‌ راه اندازي پايگاه بين جاده اي 115 گل شور از مطالبات مطرح شده از سوي شهبازي بخشدار ميانكوه در اين نشست بود.
دكتر فدايي نيز در پاسخ به مطالبات بخشدار ميان كوه جهت پيگيري و انجام مكاتبات با وزارت متبوع براي تبديل مركز شبانه روزي سرخون به مركز درجه يك و ايجاد پايگاه جاده اي گلشور قول پيگيري داد.
معاون بهداشتي دانشگاه و رئيس مركز بهداشت استان در ادامه اين بازديد ضمن تشكيل جلسه با سرپرست و كارشناسان شبكه بهداشت و درمان شهرستان اردل در محل سالن جلسات اين شبكه از تخصيص اعتبار بهبود استاندارد مراكز بهداشتي و درماني مجري پزشك خانواده خبر داد و افزود: امسال براي اولين با اعتبارات خوبي از طريق اداره كل بيمه سلامت در قالب برنامه پزشك خانواده به اين مراكز تخصيص يافته است كه با تامين آن شاهد تسريع در روند بهبود وضعيت ساختماني و تجهيز مراكز بهداشتي و درماني خواهيم بود.
بر اساس اين گزارش، هم اكنون 13 مركز بهداشتي درماني روستايي و يك پايگاه شهري و 47 خانه بهداشت در شهرستان اردل فعال مي باشد كه از اين تعداد 4 مركز و 16 خانه بهداشت در منطقه ميانكوه به مردم خدمات بهداشتي و درماني ارائه مي نمايد.

تعداد بازدید:
16
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/05/25
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal