معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۴/۲۳
1398/05/09
جلسه هماهنگي بزرگداشت هفته جهاني تغذيه با شير مادر برگزار شد
به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي؛ مهندس سيد راشد جزايري با اشاره به آغاز هفته ملي و جهاني ترويج تغذيه با شيرمادر از تاريخ دهم لغايت شانزدهم مردادماه 98 ،  ازبرگزاري جلسه هماهنگي بزرگداشت هفته ي مذكور خبر داد.
وي به شعار اين هفته   " براي توانمند سازي والدين و تقويت تغذيه با شيرمادر، با يكديگر همكاري كنيم، حال و آينده ! " نيز اشاره كرد.
وي تصريح كرد : اين جلسه با حضور مدير گروه سلامت خانواده ، جمعيت و مدارش معاونت بهدشاتي ، كارشناس مسئول مادر و كودك معاونت بهداشتي و كارشناسان برنامه شير مادر شهرستانهاي تابعه و حوزه معاونت درمان در هشتمين روزاز مرداد ماه سال جاري برگزار شد. 
گفتني است در اين جلسه جزايري ، از تغذيه با شيرمادر بعنوان يكي از استراتژي هاي امنيت غذايي ياد كرد و افزود: بخشي مهم از شروع شيوه زندگي سالم تغذيه با شيرمادر است.
وي در ادامه، تقويت فرآيندهاي مرتبط با برنامه ترويج تغذيه با شيرمادر را از انتظارات معاونت بهداشتي وزارت متبوع عنوان كرد و افزود: در اين راستا از حوزه بهداشت و درمان دانشگاه ها انتظارات مي رود، ضمن تشكيل كميته هاي شيرمادر در سطوح مختلف،‌ نسبت به تدوين برنامه عملياتي به منظور بهبود شاخصها بويژه تغذيه انحصاري تا پايان 6 ماهگي اقدام شود.
جزايري افزود: برنامه هاي آموزشي و تدوين تقويم آموزشي بر اساس طرح دوره هاي ابلاغ شده (پرستاران بخشهاي مراقبت ويژه نوزادان، مشاورين شيردهي در بيمارستانها و سيستم بهداشتي، افراد شاغل در بيمارستانهاي دوستدار كودك و مراقبين سلامت از ديگر انتظارات از حوزه بهداشت و درمان بشمار مي رود.
وي، ارتقاي تماس پوست با پوست و شروع شير مادر در ساعت اول تولد (درتسهيلات و بيمارستانها )، برنامه ريزي براي نظارت براجراي قانون ترويج تغذيه با شيرمادر، ترويج تغذيه با شيرمادر در جامعه (هفته جهاني شيرمادر )، تقويت هماهنگي با معاونتهاي غذا و داروي دانشگاه (اجراي قانون كد بين المللي و نظارت بر داروخانه ها و...) و برنامه ريزي به منظور بهبود مراقبت تغذيه با شيرمادر در مراكز ارائه خدمت و اجراي برنامه ارتقاء مشاوره شيردهي (تربيت مشاوران شيردهي )، برنامه ريزي در جهت افزايش پوشش غربالگري تغذيه با شيرمادر (مراقبت 3-5 روزگي )، ارتقاي فرآيند غربالگري شيرخواران محروم از شيرمادر و توزيع شيرمصنوعي يارانه اي براي آنان و كاهش مصرف شير مصنوعي در شهرو روستا و اجراي برنامه مراقبت آغوشي و ترويج تغذيه با شيرمادر در نوزادان نارس و پيگيري ايجاد بانك شير در بيمارستانهاي منتخب را از ديگر انتظارات از معاونت بهداشتي دانشگاه ها برشمرد.
تعداد بازدید:
6
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/04/23
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal