معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۵/۲۳
1398/04/02
تشكيل جلسه گزارش دهي بسيج ملي كنترل فشار خون
به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي ؛سرپرست معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد و رئيس مركز بهداشت استان چهارمحال و بختياري از تشكيل جلسه گزارش دهي بسيج ملي كنترل فشار خون با حضور روسا، مديران در نخستين روز از تيرماه 98 خبر داد.
  سيد راشد جزايري افزود: جلسه ي گزارش دهي روسا ، دبيران كميته ها و ناظرين استاني بسيج ملي كنترل فشار خون بالا با حضور مدير گروه پيشگيري و مبارزه با بيماريها معاونت بهداشتي ، كليه دبيران و ناظرين در سالن جلسات معاونت بهداشتي برگزار شد.
وي در ادامه با اشاره به، روند پيشرفت برنامه و همكاري سازمانهاي بين بخشي همچون تامين اجتماعي، هلال احمر و ...  و تقدير از همكاري هاي صورت گرفته، بر تلاش و عزم جدي و همگي در پيشبرد برنامه در پانزده روز باقي مانده تاكيد نمود.
به گفته وي، در ادامه اين جلسه، ناظران استاني هر شهرستان به شرح فعاليتهاي انجام شده تا تاريخ مذكور پرداختند.
جزايري، بر اساس گزارش ناظر شهرستان شهركرد، تعداد افراد پوشش داده شده تا تاريخ يكم تيرماه جاري را 47 هزار و 475 نفر اعلام كرد و افزود: از اين تعداد، 488 نفر بيمار جديد مبتلا به فشارخون شناسايي شده است. 
 رئيس مركز بهداشت چهارمحال و بختياري گفت: در شهرستان اردل نيز تاكنون تعداد 19 هزار و 455   نفر مورد غربالگري فشار خون بالا قرار گرفته اند كه از اين تعداد، 119 نفر بيمار جديد شناسايي شده است.
وي با بيان اينكه در مراكزي همچون ده كهنه ، ليرابي پوشش صد در صد داشته ايم و بعضي مراكز همچون دشتك ، شهر اردل شاخص پوشش دهي پائين بوده است اظهار داشت: برنامه ريزي لازم براي پوشش دهي حداكثري در دست اقدام مي باشد.
 به گفته وي، در شهرستان بروجن تعداد 36 هزار و 182   نفرپوشش داده شده و  213 بيمار فشار خون بالا شناسايي شده است.
جزايري اضافه كرد: در شهرستان بن تاكنون تعداد 11هزار و 86 نفر پوشش داده شده اند  و 213 بيمار جديد مبتلا به فشار خون بالا شناسايي شده است.
وي به نقل ناظر اين شهرستان گفت: در خانه بهداشت تومانك و شيخ شبان پوشش صد در صدي داشته ايم و در شهر وردنجان درصد پيشرفت 55 درصد بوده است.
وي تصريح كرد: در شهرستان كوهرنگ تاكنون 13 هزار و 185 نفر پوشش داده شده اند و 213 بيمار جديد شناسايي شده است.
جزايري به نقل از ناظر اين شهرستان نيز اظهار داشت: مركز صمصامي، مركز سلامت مورز، چمن گلي و پايگاههاي ثابت در اين مناطق و مركز عشايري چپت بازديدها و پايش انجام شده است.
وي تعداد افراد تحت پوشش برنامه غربالگري در شهرستان كيار را تاكنون  18 هزار و 419 نفر اعلام كرد و افزود: 241 بيمار جديد نيز در اين شهرستان شناسايي شد و بالاترين ميزان مشاركت در سرتشنيز و دوپلان با مشاركت 98 درصدي و كمترين درشهر ناغان با مشاركت 47 درصدي گزارش گرديد.
به گفته وي، در شهرستان لردگان تاكنون تعداد 61 هزار و 438 نفر پرسشنامه هاي مربوطه را تكميل كرده اند و 408 بيمار جديد شناسايي شده است.
جزايري ادامه داد: در شهرستان فارسان تاكنون تعداد   34 هزار و 135 نفر تحت پوشش برنامه قرار گرفته اند  و 185 بيمار جديد نيز شناسايي شده است.
رئيس مركز بهداشت چهارمحال و بختياري گفت: از مجموع تعداد 476 هزار و 929 جمعيت هدف در استان تعداد 243 هزار و 521 يعني جمعيتي حدود 51.06 درصد، پرسشنامه را تكميل و دوهزار و 275  بيمار جديد فشار خون بالا شناسايي شده اند. 
جزايري به نقل از ناظر خانه بهداشت كارگري اظهار داشت: تا كنون 53 خانه بهداشت كارگري ثبت شده اند و تعداديكهزار و 437 نفر توسط اين خانه هاي كارگري مورد پوشش برنامه قرار گرفته اند.
به گفته وي، در ادامه دبيران كميته هاي مشاركت اجتماعي، درمان ، ثبت و شناسائي ، پايش و ارزشيابي ، اطلاع رساني به تشريح اقدامات و فعاليت هاي انجام شده پرداختند.
وي با اشاره به مشاركت فعال  بيمارستانها، كلينيك ها، سپاه، تامين اجتماعي، اورژانس، داروخانه ها در اين بسيج ملي افزود:  طبق آخرين آمارها تا تاريخ سي ام خردادماه 98،  بيمارستانها با 14 ايستگاه، جمعيت 15هزار و 904 نفري را تحت پوشش قرار داده اند.
به گفته جزايري، بيمارستان  وليعصر (عج ) بروجن با سه هزار و 451 نفر و كلينيك لردگان  با 90 نفر به ترتيب بيشترين و كمترين پوشش دهي را داشته اند.
سرپرست معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد ، تعداد ايستگاه هاي مستقر در كلينيك هاي تامين اجتماعي را 5 ايستگاه اعلام و افزود: تاكنون يكهزار و 453 نفر در اين كلينيك ها تحت غربالگري قرار گرفته اند.
وي تعداد ايستگاه هاي كلينيك هاي سپاه و هلال احمر را به ترتيب 5 و 3 ايستگاه و تعداد افراد تحت پوشش اين ايستگاه ها را به ترتيب  549 و 501 نفر اعلام كرد.
به گفته وي، طي اين مدت در 6 ايستگاه مستقر در داروخانه ها، 185 نفر تحت پوشش قرار گرفته اند.
در ادامه معاون بهداشتي به افزايش همكاري بين بخشي ادارات همچون شهرداري و ارشاد تاكيد نمود و اظهار داشت: 15 روز باقيمانده اين طرح بسيار مهم و و نيازمند تشويق بهتر مردم جهت شركت در طرح و عزم جدي كليه همكاران براي كمك به پيشبرد بسيج ملي كنترل فشار خون را مي طلبد.
 وي تصريح كرد : در راستاي عملياتي نمودن بسيج ملي كنترل فشار خون به منظور ترغيب و قدر داني از تلاش بي شائبه سنجشگران برتر در نظر است از سنجشگران ايستگاههاي شهرهاي بالاي 50هزار نفر جمعيت كه بالاترين عملكرد و كاركرد را در بازه زماني 1 / 4 / 98 لغايت 5 / 4 / 98 دارند" به تعداد شهرستان شهركرد (3 ايستگاه) فرخشهر (1 ايستگاه) هفشجان ( 1 ايستگاه)بروجن(2 ايستگاه) فارسان ( 1 ايستگاه ) و لردگان ( 2 ايستگاه )  قدرداني و به نحو مطلوب مورد تشويق قرار گيرند. 
تعداد بازدید:
6
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/05/22
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal