معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۹/۱
1398/03/27
پايگاه سنجش نوآموزان افتتاح شد
به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي ؛ مهندس سيد راشد جزايري معاون بهداشتي و رئيس مركز بهداشت استان ازافتتاحيه پايگاه سنجش با حضور مدير كل  اداره آموزش و پرورش استان همراه  جمعي از مديران ، معاونين آن اداره  ، كارشناسان سلامت نوجوانان و جوانان معاونت بهداشتي و  مدير روابط عمومي  و امور بين الملل دانشگاه  علوم پزشكي در مدرسه ابتدايي آل ابراهيم شهركرد خبر داد.
وي گفت: با توجه به موقعيت جغرافيايي و پراكندگي مناطق استان و وضعيت اقتصادي اكثر خانواده هاي نوآموزان(به ويژه در مناطق محروم و دور افتاده) 10 پايگاه از 13 پايگاه اوليه به صورت سيار به نوآموزان خدمت رساني مي نمايند.  همچنين با هماهنگي هاي صورت گرفته با سازمان آموزش و پرورش استثنائي ، نوآموزان عشايري به صورت رايگان مورد ارزيابي قرار مي گيرند.
در ادامه ، مديركل آموزش و پرورش استان تصريح كرد : آمار تقريبي نوآموزان و كودكان پيش دبستاني مورد ارزيابي در سنجش سال تحصيلي 98-99 حدود 22000 نفر مي باشد كه نزديك به 14 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و نزديك به هشت هزار نوآموز پيش دبستاني مورد سنجش قرار مي‌گيرند.لازم به ذكر است نوآموزاني كه در پايگاه هاي سنجش پيش دبستاني سال 1397 مورد ارزيابي قرار گرفته اند، نياز به مراجعه به پايگاههاي سنجش سال جاري ندارند. ايشان فرمودند سنجش اين تعداد نوآموز نسبت به سال قبل حدود سه هزار نفر افزايش خواهد داشت. 
علاوه بر اين رئيس آموزش و پرورش استثنايي چهارمحال و بختياري بيان داشت كه: در اين طرح در 13 پايگاه، ارزيابي هوش، گفتاري، شنيداري، بينايي، بهداشت دهان و دندان و قد و وزن نوآموزان انجام مي شود. طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان و پيش دبستاني تا پايان شهريورماه امسال در استان چهارمحال و بختياري ادامه دارد.
نوآموزان پس از دريافت خدمات در پايگاه سنجش به مراكز و پايگاه هاي بهداشت معرفي و غربالگري نوآموزان طبق بسته هاي خدمتي  ويژه گروه سني 5 تا 18 سال به ايشان ارائه خواهد شد و كليه خدمات انجام شده در سامانه سيب ثبت و نهايتاً فرم تأييديه نتايج غربالگري نوآموزان  پس از تكميل، جهت ارائه به مدرسه به والدين نوآموز تحويل مي گردد
تعداد بازدید:
6
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/08/30
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal