معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۵/۲۵
1398/03/19
تاكنون فشار خون 121 هزار نفر از جمعيت گروه هدف اندازه گيري شده است
به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي ؛ مهندس سيد راشد جزايري معاون بهداشتي و رئيس مركز بهداشت استانجزايري تصريح كرد: شناسايي و ثبت فشار خون از سه طريق سنجش و ثبت فشار خون از قسمت كاربران سامانه بسيج ملي فشار خون توسط كاربران ايستگاه هاي سنجش ، سنجش و ثبت فشار خون توسط خود فرد يا خانواده اش و مراجعه به واحدهاي حوزه بهداشت ،‌سنجش و ثبت فشار خون در سامانه سيب صورت مي پذيرد.
به گفته وي، مكان هاي در نظر گرفته شده و در دسترس براي مراجعه افراد شامل: تمامي خانه هاي بهداشت و پايگاه هاي سلامت، كلينيك هاي وابسته به بيمارستان ها، داروخانه ها، محل هاي تجمعي مانند محل برگزاري نماز جمعه، كارگاه ها و كارخانجات وادارات دولتي با تعداد زياد پرسنل مي باشد.
رئيس مركز بهداشت چهارمحال و بختياري، تعداد واحدهاي ارائه دهنده خدمات شامل مراكز بهداشتي و درماني، مراكز خدمات جامع سلامت، مراكز فوريت هاي پزشكي، تسهيلات زايماني آموزشگاه هاي بهورزي و ايستگاه ها را به تفكيك شهرستان ها شامل: 71 واحد در شهرستان اردل، 68 واحد در شهرستان بروجن، 19 واحد در شهرستان بن، 30 واحد در شهرستان سامان، 104 واحد در شهرستان شهركرد،‌69 واحد در شهرستان كوهرنگ و 60 واحد در شهرستان كيار و در شهرستان هاي لردگان و فارسان نيز به ترتيب 166 و 47 واحد اعلام كرد. 
از شناسايي حدود 800 بيمار جديد مبتلا به فشار خون در بسيج ملي كنترل فشار خون در اين استان خبر داد.
سيد راشد جزايري افزود: از زمان آغاز برنامه، تا كنون فشار خون 121 هزار نفر از جمعيت گروه هدف شامل افراد بالاي 30 سال، مادران باردار و بيماران كليوي در چهارمحال و بختياري اندازه گيري شده است.
به گفته وي، هم اكنون حدود 51 هزار بيمار مبتلا به فشار خون در استان شناسايي شده است.
وي در ادامه خاطر نشان كرد: شروع ارزيابي فشارخون، در طول ماه رمضان، فقط در مراكز تحت پوشش شبكه ها بهداشتي درماني و از تاريخ 98/02/27 انجام و براي خود اظهاري و ايستگاههاي سنجش فشارخون از تاريخ 98/03/17 است.

تعداد بازدید:
4
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/05/25
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal