معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۴/۲۳
1398/02/24
تشكيل كمپين كنترل فشار خون
به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي ؛  مهندس سيد راشد جزايري در جلسه ويدئو كنفراس با حضور روسا، مديران و كارشناسان مبارزه با بيماري هاي غير واگير شبكه هاي 9 گانه استان از آغاز كمپين بسيج ملي كنترل فشار خون از 27 ارديبهشت ماه جاري همزمان با روزجهاني فشار خون بالا خبر داد.
به گفته وي، اين طرح از 27 ارديبهشت ماه جاري لغايت 15 تيرماه 98 با هدف ايجاد حساسيت موضوعي در آحاد جامعه (مردم و سياستگذاران) ، افزايش آگاهي و سواد سلامت جامعه در زمينه فشار خون بالا اجرا مي گردد.
وي، بستر سازي مناسب اطلاع رساني براي توجه به كنترل فشار خون بالا به مثابه يك فرهنگ رفتاري، شناسايي و كشف موارد فشار خون بالا، اندازه گيري فشار خون افراد 30 تا 70 سال را از ديگر اهداف اجراي اين طرح عنوان كرد.
جزايري با بيان اينكه هم اكنون 27.5 درصد جمعيت يعني چيزي حدود يك سوم جمعيت مبتلا به فشار خون بالا هستند افزود: سالانه حدود 97 هزار نفر در كشور به علت ابتلا به اين بيماري جان خود را از دست مي دهند.
وي تصريح كرد: فشار خون در بين بيماري هاي غير واگير اولين علت مرگ و مير محسوب مي گردد.
رئيس مركز بهداشت استان با تاكيد بر لزوم استفاده حداكثري از ظرفيت هاي موجود براي اطلاع رساني و آموزش و فرهنگ سازي در زمينه خود مراقبتي و پرهيز از عوامل خطر افزود: مشاركت تمامي ارگان ها بويژه بسيج جامعه پزشكي، اعضاي شوراي هاي شهر و روستا، دهياران ، نظام پزشكي و ... بايد جلب و با تشكيل كميته هاي مربوطه در سطح شهرستان ها برنامه هاي راهبردي تدوين و در اسرع وقت به اجرا گذاشته شود.
جزايري با اشاره به دستورالعمل بسيج ملي كنترل فشار خون بالا، ابلاغي از سوي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به دانشگاه هاي علوم پزشكي از روساي شبكه ها خواست نسبت به اجراي دقيق اين دستورالعمل و بهره مندي از فرصت به وجود آمده براي آموزش و اطلاع رساني، غربالگري جمعيت هدف و شناسايي بيماران و آغاز اقدامات درماني و كنترلي اقدام نمايند.
گفتني است، در اين جلسه ضمن ارائه نظرات و پيشنهادات دبيران كميته هاي آموزش، پشتيباني، مشاركت هاي اجتماعي، ارتباطات و اطلاع رساني، شناسايي و نحوه ثبت و نظارت- پايش و ارزيابي و روساي شبكه ها و كارشناسان مربوطه، برنامه ريزي و تصميم گيري هاي لازم براي نحوه آغاز و اجراي طرح صورت گرفت.
تعداد بازدید:
4
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/04/23
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal