معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۴/۲۳
1397/08/20
جلسه فوق العاده بيماري آنفلوانزا و التور
به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي ؛ سيد راشد جزايري معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي از برگزاري جلسه فوق العاده بررسي آخرين وضعيت بيماري آنفلوآنزا و التور در سطح استان خبر داد.
 وي ادامه داد: اين جلسه با حضور معاون غذا و دارو ، سرپرستان شبكه هاي تابعه ، معاون فني ، مدير گروه پيشگيري و مبارزه با بيماريها و كارشناسان مبارزه با بيماريها  و جمعي از ادارات مرتبط  در بيستمين روزاز آبان ماه سال جاري در سالن جلسات معاونت بهداشتي برگزارشد.
سرپرست معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد و رئيس مركز بهداشت استان چهارمحال و بختياري از تشكيل جلسه فوق العاده بمنظور ارائه گزارش آخرين وضعيت بيماري آنفلوانزا پرندگان در اين استان در بيستمين روز از آبان ماه 97 خبر داد.
 سيد راشد جزايري افزود: با توجه به درگير شدن دو مزرعه پرورش مرغ مادر گوشتي و تخمگذار در هفته گذشته، اين جلسه با حضور مديران كل و نمايندگان ادارات مرتبط در سالن اجتماعات مركز بهداشت استان تشكيل شد.
به گفته وي، در ابتداي جلسه در خصوص اهميت مداخله به موقع در مسئله آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان بمنظور پيشگيري از گسترش بيماري و جلوگيري از بروز تلفات و خسارات اقتصادي به واحدهاي پرورش مرغ در سطح استان و نيز جلوگيري از ايجاد تشويش و اضطراب در مردم بيانات مبسوطي ارائه گرديد.
وي تصريح كرد: در ادامه جلسه مدير گروه مبارزه با بيماريهاي مركز بهداشت استان به موضوع اهميت بيماري آنفلوانزا به دليل ماهيت انتقال سريع آن در جمعيت و ايجاد عوارض و مرگ و مير در افراد با بيماري هاي زمينه اي شامل بيماري هاي قلبي، تنفسي، ديابت، كليوي و افراد تحت درمان با داروهاي سركوب كننده سيستم ايمني و سالمندان و كودكان و مادران باردار و ... اشاره داشت.
جزايري گفت: در ادامه مدير كل دامپزشكي استان گزارشي از روند معدوم سازي كانون هاي درگير آنفلوانزا پرندگان در استان ارائه نمود و به مردم استان اين اطمينان را داد كه كليه محصولات موجود در بازار (مرغ و تخم مرغ) كه داراي برچسب نظارت اداراه كل دامپزشكي مي باشند كاملاً بهداشتي و سالم و قابل مصرف مي باشند و مردم استان هيچگونه نگراني در خصوص مصرف اين محصولات نداشته باشند.
سرپرست معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد اظهار داشت: مدير گروه سلامت محيط و كار استان نيز در خصوص احتياطات و الزامات معدوم سازي پرندگان آلوده و نيز الزامات مورد تاكيد در مصرف مرغ و تخم مرغ بمنظور رعايت اصول بهداشتي و جلوگيري از ابتلا به بيماري هاي مختلف نكاتي را ارائه نمود.
تعداد بازدید:
4
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/04/23
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal