معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۵/۲۳
1397/06/31
17 تيم بهداشتي در كنار بازرسان مراكز خدمات جامع سلامت آماده ارائه خدمت به زائرين هستند
به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي؛ سرپرست معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد و رئيس مركز بهداشت استان چهارمحال و بختياري گفت: در ايام محرم علاوه بر بارزسان مراكز خدمات جامع سلامت، 17 تيم بهداشتي در سطح استان از ساعت 8 صبح لغايت 9 شب در ارايه خدمات به زائرين حسيني حضور فعال دارند.
سيد راشد جزايري با بيان اينكه مديريت سلامت محيط و كار طبق دستورالعمل ابلاغي در خصوص خدمت رساني در ايام محرم نسبت به خدمات دهي به زائرين حسيني (ع) اقدام مي كند افزود: همچنين از ساعت 9 شب لغايت 8 صبح روز بعد اين تيم ها به صورت انكال آماده ارايه خدمت به زائرين هستند. 
وي در ادامه به تشريح عملكرد بازرسين بهداشت محيط در ماه محرم سال گذشته پرداخت و افزود: در مجموع از يكهزار و 57 مسجد، تكايا و حسينيه و هيئت تحت پوشش يك هزار و 841 مورد بازديد بعمل آمد.
جزايري تعداد كارت هاي بهداشتي صادر شده براي متوليان تهيه و پخت غذا و توزيع كنندگان نذورات را 141 مورد اعلام كرد و افزود: همچنين 856 مورد كنترل و نظارت بر توزيع مواد غذايي در اين ايام صورت گرفت.
وي، تعداد موارد نمونه برداري از مواد غذايي اماكن توزيع نذورات و نمونه برداري از آب اين اماكن را به ترتيب 156 و 414 مورد اعلام كرد.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد گفت: در ماه محرم سال 96 گزارشي از مسموميت غذايي در مراسم سوگواري ابا عبدالله الحسين (ع) واصل نشد.
جزايري با اشاره به اهميت ارائه آموزش هاي لازم به متوليان امر تهيه، پخت و توزيع نذورات و مسئولين هيئت ها و هيئت امناي مساجد و تكايا و مسئولين موكب ها و ايستگاه هاي صلواتي در پيشگيري از بروز بيماري هاي منتقله از آب و غذا افزود: در همين راستا سال گذشته 217 جلسه آموزشي در مساجد، تكايا و حسينيه ها برگزار شد.
وي در پايان، مقدار مواد غذايي مشكوك معدوم شده را دوهزار و 616 كيلوگرم اعلام كرد و از رسيدگي به 67 شكايت بهداشتي در اين ايام خبر داد.
تعداد بازدید:
3
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/05/23
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal