معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۱۱/۹
1397/06/14
برگزاري كارگاه آموزشي زايمان فيزيولوژيك
به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي؛سرپرست گروه سلامت خانواده معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد، از برگزاري دوره بازآموزي تربيت مربي كلاس هاي آمادگي براي زايمان خبر داد.
دكتر پوران خلفيان افزود: اين دوره از دوازدهم لغايت چهاردهم شهريورماه 97 با حضور بيش از 45 نفر از مربيان كلاس هاي آمادگي براي زايمان شاغل در مراكز بهداشتي و درماني شهرستان هاي 9 گانه در مركز بهداشت استان برگزار شد.
وي خاطر نشان كرد: كلاس هاي آمادگي براي زايمان ، 8 جلسه 90 دقيقه اي شامل: 45 دقيقه آموزش تئوري و 45 دقيقه آموزش عملي است كه با حضور مادران باردار پس از هفته 20 بارداري و از سال 94 در سطح مراكز بهداشتي و درماني استان در حال برگزاري است.
وي، تعداد مادران باردار برخودار شده از اين كلاس ها در سال 94 را 3 هزار و 340 نفر و تعداد مادران باردار آموزش ديده در سال هاي 95 و 96 را به ترتيب 3هزار و 804 و 3هزار و 529 نفر اعلام كرد و افزود: هم اكنون 16 كلاس آمادگي براي زايمان در شهرستان هاي تابعه استان در حال برگزاري است.
دكتر خلفيان، كاهش استرس و شكايات شايع مادران باردار شامل كمر درد، سوزش سر معده و حالت تهوع و استفراغ ، تمايل مادران به زايمان طبيعي و آموزش تكنيك هاي موثر در كاهش درد زايمان را از مزاياي حضور مادران باردار در كلاس هاي آمادگي پيش از زايمان برشمرد و افزود: بررسي و نظر سنجي هاي انجام شده از مادران شركت كننده در اين جلسات آموزشي نشان دهنده ميزان بالاي رضايتمندي اين عزيزان از آموزش هاي ارائه شده مي باشد.
وي با اشاره به برگزاري كلاس هاي آمادگي پيش از زايمان در بيمارستان هاي سطح استان اظهار داشت: با برگزاري اين كلاس ها در سطح مراكز بهداشتي و درماني امكان تعامل بيشتر مادران با مراكز و دسترسي آسان تر مادران باردار به آموزش هاي لازم فراهم شده است.
تعداد بازدید:
6
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/11/08
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal