معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۸/۲۲
1397/03/30
كنفرانس بيماري تب خونريزي دهنده كريمه كنگو برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي؛ سرپرست معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد و رياست مركز بهداشت استان چهارمحال و بختياري، از برگزاري كنفرانس بيماري تب خونريزي دهنده كريمه كنگو در شهركرد خبر داد.

 سيد راشد جزايري افزود: اين كنفرانس در سي امين روز از خردادماه 97 با حضور پزشكان عمومي و متخصص، كارشناسان مبارزه با بيماري ها و بهداشت محيط و پرسنل آزمايشگاه و پزشكان خانواده در سالن همايش هاي ابن سيناي مجتمع رحمتيه برگزار شد.

به گفته وي، در اين كنفرانس آموزشي يكروزه شركت كنندگان ضمن آشنايي با اپيدميولوژي بيماري در كشور ، با روش هاي نمونه گيري و تشخيص آزمايشگاه و روش هاي مقابله با انتقال بيماري در آزمايشگاه بيشتر آشنا شدند.

جزايري، راه هاي انتقال بيماري در بيمارستان و راه هاي مقابله با آن و تجهيزات حفاظت فردي، روش هاي مبارزه با بيماري در دامپزشكي، ‌روش هاي مقابله با ناقلين و گندزدايي محيط در خصوص تب هاي خونريزي دهنده را از ديگر مباحث علمي مطرح شده در اين كنفرانس برشمرد.

وي تصريح كرد: اين كنفرانس با توجه به احتمال شيوع بيماري تب خونريزي دهنده كريمه كنگو در فصول گرم سال و ضرورت اطلاع رساني و آموزش كادر درماني و گروه هاي در معرض خطر برگزار شد.

به گفته وي، آموزش هاي ارائه شده در اين كنفرانس از طريق برگزاري كارگاه هاي آموزشي به صورت آبشاري به ديگر سطوح جامعه منتقل خواهد شد.

تعداد بازدید:
7
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/08/22
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal