معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۵/۲۰
1397/02/08
« بهبود وضعيت ايمني و بهداشت كار نوجوان و مقابله با كار كودكان »، شعار سالروز جهاني ايمني و بهداشت حرفه اي

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي ؛ مدير گروه سلامت محيط و كار معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد، با بيان اينكه شغل و محيط شغلي بر ابعاد جسمي، رواني ، اجتماعي و معنوي سلامت انسان موثر است بر لزوم توجه به اصول ايمني و بهداشت حرفه اي تاكيد كرد.

بهمن بنايي در سومين همايش روز جهاني ايمني و بهداشت كار ضمن تقدير از متوليان برگزاري اين همايش افزود: گردهمايي كارشناسان و مسئولين ايمني و كميته هاي حفاظت فني و بهداشت كار در سالروز جهاني ايمني و بهداشت حرفه اي در پي برگزاري جلسات متعدد برون بخشي و درون بخشي در روزهاي پيشين محقق شد.

وي اظهار داشت: امسال "بهبود وضعيت ايمني و بهداشت كار نوجوان و مقابله با كار كودكان" بعنوان شعار سالروز جهاني ايمني و بهداشت حرفه اي انتخاب شده است.

بنايي تصريح كرد: انتخاب اين شعار با هدف تامين،‌حفظ،‌ارتقاء سطح سواد سلامت و پيشگيري از بيماري و حوادث شغلي،‌تطابق كار با انسان ،‌تامين سلامت ، بهسازي محيط كار و ارائه مراقبت بهداشت كار انجام و تاكيدي بر ضرورت اندازه گيري و ‌ارزيابي عوامل زيان آور و انجام اقدامات كنترلي به موقع است.

وي با اشاره به آسيب هاي زياد براي كودكان كار اظهار داشت: سازمان بين المللي و بسياري از كشورها بكارگيري كودكان و جوان را استعمار مي دانند.

به گفته وي، بر اساس آمار سازمان جهاني كار سالانه 2500 ميليون كودك 5 تا 14 ساله در جهان محروم از كودكي مي شوند.

بنايي آمار كودكان كار در كشور را بين 3 تا 7 ميليون نفر اعلام كرد و افزود: از اين تعداد حدود 20 هزار نفر در استان تهران مشغول به كار هستند.

وي بهبود شرايط كار و ايمني تا پايان سال 2030 و پايان دادن به تمام اشكال كار براي كودكان را از اهداف انتخاب شعار امسال بر شمرد.

مدير گروه سلامت محيط و كار معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد، ارتقاء بهداشت عمومي را در كنار بهسازي محيط كار و تامين شرايط مناسب براي توليدات آتي لازم دانست.

تعداد بازدید:
4
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/05/20
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal