معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۴/۲۳
1396/05/14
اقدامات حوزه معاونت بهداشتي در زلزله منطقه مشايخ تشريح شد

وحيد محمدي افزود: با وقوع زلزله در منطقه مشايخ (دورك) در بخش ناغان از توابع شهرستان كيار در ساعت 20:07:39 ثانيه عصر روز يكشنبه 8 مرداد ماه جاري ضمن انجام هماهنگي با مركز هدايت عمليات (EOC) دانشگاه و بررسي و تاييد خبر حادثه نسبت به اعزام تيم ارزيابي سريع بهداشتي شهرستان كيار به منطقه حادثه ديده اقدام شد.
به گفته وي،‌ روز بعد از حادثه نيز، كارشناسان مديريت خطر بلايا معاونت بهداشتي در مناطق زلزله شده جهت گردآوري اطلاعات بهداشتي و هماهنگي با رئيس شوراي دورك و بازديد خانه هاي آسيب ديده و رصد سيستم آبرساني و بازديد از منابع آب ذخيره آب روستا و بازديد پيمايش جهت بررسي شكستگي خطوط آبرساني و حضور سيستم هاي بهداشتي شامل ماما، كارشناس بهداشت خانواده و بهورز از سطح روستا و پيگيري سلامت مادران باردار و سالمندان در معرض خطر بازديد ساختمان مركز بهداشتي درماني دورك و خانه هاي بهداشت تحت پوشش و ارزيابي ايمني سازه اي و غير سازه اي اين مراكز حضور يافتند.
محمدي گفت: در بازديد هاي بعمل ٱمده مكاتبات مربوط به آسيب منبع ذخيره سازي آب روستا از طرف شبكه بهداشت شهرستان در اسرع وقت انجام گرفت.
وي، برگزاري جلسه كميته بهداشت در مركز بهداشتي و درماني دورك با حضور پزشك و كليه كاركنان بهداشتي و تقسيم وظايف كاري را از ديگر اقدامات صورت گرفته جهت ارائه خدمت به مردم منطقه زلزله زده بشمار مي رود.
كارشناس مديريت و كاهش خطر بلايا معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد، هماهنگ كردن واحدهاي بهداشتي را از وظايف واحد مديريت خطر بلايا عنوان كرد و افزود: در اين راستا در صورت بروز حادثه، جهت ساماندهي و بر اساس برنامه عمليات پاسخ در بالايا و فوريت ها (EOP ) نيروهاي بهداشتي شامل كارشناسان بهداشت محيط و مبارزه با بيماري ها در منطقه حضور پيدا كرده و شاخص هاي بهداشتي را كنترل مي نمايند تا از تبديل يك بحران به فاجعه پيشگيري شود.
محمدي گفت: هفته آينده نيز تيم بهداشت روان جهت ارائه خدمات بهداشت روان به منطقه اعزام مي شوند.
گفتني است، زمين‌لرزه‌اي با بزرگاي 5 در مقياس امواج دروني زمين، عصر روز يكشنبه هشتم مردادماه جاري حوالي «ناغان» در استان چهارمحال و بختياري را لرزاند

تعداد بازدید:
27
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/04/23
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal