معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۴/۲۳
1396/04/10
حضور معاون بهداشت وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در چهارمحال و بختياري
به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي؛ جلسه هم انديشي ارتقاي برنامه هاي تحول نظام سلامت بخش بهداشت چهارمحال و بختياري با حضورمعاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي ،رياست محترم دانشگاه علوم پزشكي شهركرد، نمايندگان محترم استان در مجلس شوراي اسلامي ، معاون محترم بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد، روساي شبكه هاي تابعه ،اعضاي هيئت رئيسه دانشگاه علوم پزشكي شهركرد ، معاونين بهداشتي سابق اين دانشگاه ، مسئولين واحدهاي بهداشتي مركز بهداشت استان و جمعي از پيشكسوتان ارائه خدمات بهداشتي و درماني در اين استان، روز چهارشنبه مورخ 1396/4/7در در سالن اجتماعات مركز بهداشت استان برگزار شد. 
دكتر علي اكبر سياري با اشاره به وضعيت استان چهارمحال و بختياري در حوزه بهداشت اظهار داشت: اين استان در حوزه خدمات بهداشتي پيشرو بوده و برخي كاستي ها نبايد منجر به افت شاخص هاي بهداشتي و ناديده گرفتن پتانسيل هاي استان شود.
وي تصريح كرد: سيستم بهداشتي كه براي كشور تهيه شده بود با توجه ويژه اي كه به جمعيت روستايي كشور داشته است وضعيت روستاها را به خوبي ارتقاء داده اما وضعيت بهداشت شهرها با توجه به جمعيت 70 درصدي شهري كشور نيازمند تحولي عميق است.
دكتر سياري، انتخاب افراد شايسته و آموزش صحيح و كافي اين افراد، ثبت دقيق خدمات، نظارت و بكار گيري سياست هاي تشويقي و تنبيهي به جا و معرفي افراد خدوم و ارج نهادن به خدمات آنان را عامل موفقيت سيستم بهداشتي در روستاها عنوان كرد و افزود: امروز براي شهرها نيز دسترسي به خدمات بهداشتي فراهم شده و براي گروه‌هاي سني مختلف بسته‌هاي خدمت ارائه مي گردد اما تقويت نظارت و پايش عملكرد مي تواند در بهبود امور موثر واقع شود و منجر به اصلاح سيستم شود.
دكتر سياري با اشاره به فعاليت 3 سامانه الكترونيكي ثبت اطلاعات شهروندان افزود: هم اكنون حدود 27 ميليون نفر در سامانه سيب خدمات دريافت مي نمايند و اكثر مردم ايران در دو سامانه سينا و ناب تشكيل پرونده سلامت داده اند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، نظارت و پايش عملكرد مجموعه را از اركان مديريت قابل رصد عنوان كرد و افزود: حمايت سياسي مسئولين استان براي موفقيت در برنامه ها امري ضروري است چراكه خدمات چند وجهي بوده و جنبه اجتماعي آن نيز حائز اهميت است و همه مديران بايد نحوه برقراري ارتباط و تعامل با ساير بخش ها را به خوبي بدانند.
وي با اشاره به اقدام دانشگاه علوم پزشكي شهركرد نسبت به بكارگيري تجارب معاونين ، روسا و مديران سابق حوزه بهداشت ،رويكرد دكتر خالدي فر براي احياي دستاوردهاي موفق ساليان گذشته و تشكيل شوراي عالي مشورتي بهداشت در چهارمحال و بختياري را اقدامي موثر جهت ارتقاء شاخص هاي بهداشتي عنوان كرد.
وي با اشاره به كمبود شديد نيروي انساني در بخش هاي مختلف، استفاده از ظرفيت بخش خصوصي و خريد خدمت از بخش خصوصي را از راهكارهاي موثر جهت رفع اين نقيصه دانست و افزود: بدين ترتيب امنيت شغلي افراد و پايداري آنان در مجموعه بسته به كيفيت خدمات مي باشد.
دكتر سياري بر ورود برنامه عملياتي تعريف شده در تمام سطوح تاكيد كرد و افزود: توجه به اولويت هاي وزارت بهداشت در برنامه تحول نظام بهداشت و درمان از سوي متوليان ضروري است.
وي تصريح كرد: اگر اقدامات برپايه ي منطق اقتصادي و كارشناسي شده باشد و همه تابع ضابطه باشند نه رابطه و رابطه تنها در جايي كه خدمت به مردم و توسعه مطرح است بكار گرفته شود و نظم در تمام سطوح برقرار باشد مي توان شاهد اصلاح سيستم بود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با اشاره به بيان مطالبات نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي براي توسعه زيرساخت ها، رفع كمبودها و جبران عقب ماندگي ها در مناطق محروم و كمتر برخوردار و بكارگيري نيروي انساني لازم و تامين تجهيزات و امكانات در مراكز بهداشتي و درماني اظهار داشت: طبق ضوابط و استانداردها تمامي كسري ها جبران خواهد شد.
در ادامه ، دكتر محمد خالدي سردشتي در جلسه هم انديشي ارتقاي برنامه هاي تحول نظام سلامت بخش بهداشت چهارمحال و بختياري د هم سطح سازي امكانات را لازمه كاهش اختلاف سطح بين مناطق برخوردار و محروم كشور عنوان كرد.
وي تصريح كرد: انتظار مي رود مسئولين نسبت به تامين نيازهاي مناطق كمتر برخودار و رساندن امكانات و زيرساخت هاي اين مناطق به سطح ساير مناطق برخوردار حمايت و همكاري لازم را با مسئولين و نمايندگان اين استان و شهرستان ها داشته باشند.
خالدي، قدرت چانه زني در گذشته و حتي امروز را در جذب امكانات و توسعه استان موثر دانست.
نماينده مردم شهرستان هاي فارسان، اردل، كيار و كوهرنگ در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين جلسه اظهار كرد: نمايندگان پايبند به قانون هستند، اما نبايد از محروميت بيشتر برخي استان ها نسبت به ديگر مناطق كشور غافل بود. 
دكترعلي كاظمي باباحيدري تصريح كرد: با وجود اقدامات ارزنده وزارت بهداشت در بخش درمان، برخي شهرستان ها نظير كوهرنگ، بازفت، بارز، شليل و سرآقاسيد از كمبود شديد امكانات بهداشتي رنج مي برند. 
وي افزود: نمايندگان مجلس در 2 دوره اخير پشتيبان دولت و طرح هاي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي بوده اند و از طرح هاي توانمندسازي مناطق محروم نيز حمايت مي كنند. 
در ادامه ، نماينده مردم شهرستان لردگان در مجلس شوراي اسلامي گفت: هم سطح سازي و هم سان سازي امكانات بخشي از عدالت اجتماعي است كه امروز از سوي مردم چهارمحال و بختياي مورد مطالبه قرار گرفته است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي نيز با توجه به بيانات اين دو نماينده و روساي شبكه هاي بهداشت و درمان استان گفت: طبق ضوابط و استانداردها تمامي كسري ها جبران خواهد شد و حمايت لازم از مناطق كمتر برخودار از اولويت هاي وزارت بهداشت محسوب مي گردد.
تعداد بازدید:
39
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/04/23
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal