معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۴/۱۲
1395/11/25
شروع اقدامات پيشگيرانه براي كنترل آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان در چهارمحال و بختياري
به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي ؛ معاون بهداشتي و رئيس مركز بهداشت چهارمحال و بختياري از انجام اقدامات پيشگيرانه و كنترلي در خصوص آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان در اين استان خبر داد.
دكتر عبدالمجيد فدايي افزود: دستورالعمل هاي ابلاغي براي تمامي مراكز ارسال و آموزش كاركنان در تمامي سطوح براي انتقال آموزش ها به جامعه در حال انجام است.
وي، از تشكيل كارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان هاي بن و سامان در روزهاي اخير خبر داد و افزود: كارگروه ساير شهرستان ها نيز بصورت فوق العاده در اسرع وقت با موضوع پيشگيري و كنترل آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان تشكيل خواهد شد.
دكتر فدايي، از انجام نظارت هاي دقيق بر نحوه دفن بهداشتي دام و طيور توسط كارشناسان بهداشت محيط و مبارزه با بيماري هاي مراكز بهداشتي و درماني خبر داد و افزود: نمونه برداري ها از پرندگان مشكوك در اسرع وقت انجام و در صورت لزوم عمليات معدوم سازي طيور آلوده در حال انجام است.
وي افزود: با توجه به شدت تلفات و خسارات اين بيماري انتظار مي رود: شبكه ها در اسرع وقت نسبت به برگزاري جلسات درون بخشي با حضور پزشكان، كارشناسان ، بهورزان و كاردانان اقدام و مباحث آموزشي به گروه هاي هدف ارائه شود.
وي، رعايت حفاظت فردي براي همكاران بهداشت محيط حين نظارت و معدوم سازي را ضروري دانست و افزود: ضمن توصيه به تلاش مجدانه براي شناسايي و معدوم سازي موارد مبتلا، تعداد كشيك هاي كارشناسان بهداشت محيط و مبارزه با بيماري ها نيز افزوده مي شود.
دكتر فدايي گفت: انتظار مي رود علي رغم تمام محدوديت ها مراكز درماني نسبت به راه اندازي و تجهيز اتاق هاي ايزوله تنفسي داراي فشار منفي و بخش عفوني اقدام نمايند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد، با اشاره به 4 مرحله پيشگيري، ‌آمادگي،‌ پاسخ گويي و بازسازي چرخه مديريت بحران افزود: در حال حاضر در مرحله پاسخ گويي هستيم و اگر از اين مرحله بخوبي عبور نكنيم بشكل جدي در كنترل بيماري دچار مشكل خواهيم شد.
تعداد بازدید:
20
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/04/12
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal