معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۸/۲۲
1395/02/29
دو ايستگاه مشاوره روانشناسي همزمان با ميلاد حضرت علي اكبر و روز جوان در شهركرد بر پا شد

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي؛ مسئول واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد گفت: همزمان با ميلاد فرخنده حضرت علي اكبر(ع) و نامگذاري 29 ارديبهشت ماه بعنوان روز جوان دو ايستگاه اطلاع رساني ومشاوره روانشناسي ويژه جوانان در شهركرد برپا شد.

مسعود افضل افزود: اين ايستگاه ها با همكاري مركز بهداشت شهرستان شهركرد در محل ورودي مجتمع تجاري امام صادق (ع) و پارك تهليجان، از محل هاي پر تردد جوانان در شهركرد برپا گرديد.

به گفته وي، اين برنامه همزمان با روز ملي جوان با هدف حساس سازي جامعه نسبت به مخاطرات كه جوانان  را در گروه هاي سني 18 تا 29 سال تهديد مي كند برپا و با استقرار كارشناسان خدمات مشاوره اي روانشناسي و مراقبت از جوانان و معرفي عوامل خطر بصورت رايگان به متقاضيان ارائه مي گردد.

وي گفت: همچنين با توجه به انتخاب شعار"غلبه بر ديابت " براي هفته سلامت سال جاري ،  سنجش فشار خون و قند خون مراجعين بين 18 تا 29 سال و اندازه گيري توده بدني آنان را از ديگر خدمات ايستگاه هاي سلامت برپا شده عنوان كرد.

افضل، مصرف سيگار و قليان ، مواد دخاني و سوء‌مصرف مواد را از عمده ترين مخاطرات جوانان در عصر كنوني عنوان كرد و افزود: مصرف غذاهاي ناسالم و گرايش به مصرف فست فودها و غذاهاي آماده رستوران ها ضمن فراهم آوردن زمينه ابتلا جوانان به ديابت و فشار خون در كنار عدم تحرك و فعاليت بدني كافي بعنوان دومين عامل مخاطره آميز سلامت جوانان مطرح مي باشد.

وي، رفتارهاي جنسي خارج از عرف ، قانون و شرع و شيوع بيماري ايدز و بيماري هاي جنسي را از سومين مخاطرات زندگي امروز جوانان عنوان كرد و افزود: متاسفانه در سالهاي اخير شيوع ايدز بعلت استفاده از سرنگ آلوده در تزريق مواد مخدر جاي خود را به روابط جنسي نامشروع و خارج از عرف داده است.

مسئول واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد تصريح كرد: در چنين شرايطي ضروريت برجسته نمودن بحث خود مراقبتي از سوي وزارت بهداشت و به تبع آن دانشگاه هاي علوم پزشكي و ورود خانواده ها و جوانان  به اين موضوع بيشتر  احساس مي شود.

افضل اضافه كرد: در همين راستا بمنظور آگاه سازي عموم به روش هاي مختلف اين واحد اقدام به توزيع پمفلت و CD هاي آموزشي و ارائه خدمات مشاوره اي رايگان و معرفي راهكارهاي مختلف ترك دخانيات و اطلاع رساني از مضرات استعمال دخانيات و قليان بويژه در بين خانم ها و تشويق جوانان به مصرف غذا هاي سنتي مفيد و سالم در دستور كار آن قرار گرفته و با جديت از سوي كارشناسان در حال پيگيري است.

وي، با بيان اينكه امسال براي چهارمين سال متوالي در روز ملي جوان اقدام به برپايي پايگاه هاي سلامت مي گردد افزود: مشابه اين برنامه در تمامي شهرستان ها با برگزاري يك ايستگاه در محل هاي پرتردد بطور همزمان برگزار شد.

به گفته وي، جهت تداوم اين برنامه ،‌از روز شنبه  يكم خردادماه سال جاري ايستگاه مشاوره روانشناسي رايگان و مراقبت از جوانان 18 تا 29 سال در محل هاي برگزاري نمايشگاه هاي پويندگي،‌بالندگي و جواني به مدت يك هفته در سطح استان برپا  مي گردد.

دكتر ر ضا موسويان «كارشناس سلامت جوانان معاونت بهداشتي » اين دانشگاه نيز در خصوص برنامه همگاني برپايي ايستگاه هاي مشاوره روانشناسي رايگان و مراقبت از جوانان گفت: با توجه به افزايش سن ازدواج و تاكيد مقام معظم رهبري بر ازدواج بهنگام، سالم و پايدار، امسال شعار"ازدواج جوانان سد محكمي است در برابر آسيب هاي اجتماعي"  براي برنامه هاي سلامت جوانان بمناسبت روز ملي جوان انتخاب شده است.

موسويان،‌ اظهار اميدواري كرد با اجراي برنامه هاي موثر شاهد كاهش جرايم،‌آسيب هاي اجتماعي و رفتارهاي پر خطر در بين جوانان و پويايي و سلامت جسمي و رواني اين قشر سازنده كشور باشيم.

تعداد بازدید:
34
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/08/22
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal